Rekrutacja 2016/2017

Co, gdzie, kiedy ...

Działy

Nasze strony


Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

zapraszamy w maju

Czwartek, 4 maja, godz. 19:30
Uczeń
((M)uczenik), reż. Kirył Serebrennikow, Rosja 2016, 118 min.
Laureat Grand Prix Festiwalu „Sputnik nad Polską”. Główny bohater, nastoletni Wieniamin, uważa, że wie wszystko o moralności. Wie, co jest dobre, a co złe; wie, jak powinno się przestrzegać zasad i przed kim należy je chronić. Zachowanie Wieniamina wystawia jego otoczenie na poważną próbę. Jedyną osobą, która usiłuje uratować głównego bohatera przed fanatyzmem, jest nauczycielka biologii, Jelena Lwowna. W rezultacie to ona sama będzie potrzebować pomocy.
Czwartek, 11 maja, godz. 19:30
Paterson, reż. Jim Jarmusch, USA/Francja/Niemcy 2016, 113 min.
„Paterson” to rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.
Czwartek, 18 maja, godz. 19:30
Dalida. Skazana na miłość (Dalida), reż. Lisa Azuelos, Francja 2016, 124 min.
Film biograficzny i słynnej piosenkarce. Dalida szaleńczo poszukiwała miłości. Niestety, pomimo oszałamiających sukcesów zawodowych, jej życie prywatne okazało się serią skomplikowanych związków i osobistych tragedii. Kochała i była kochana, jednak nigdy nie zaznała prawdziwego szczęścia. W filmie „Dalida. Skazana na miłość” reżyserka Lisa Azuelos skupia się na pięciu najważniejszych mężczyznach w życiu artystki, którzy zaważyli zarówno na jej karierze, jak i całym życiu. Dużo miejsca poświęca także twórczości bohaterki.
Czwartek, 25 maja, godz. 19:30
Powidoki, reż. Andrzej Wajda, Polska 2016, 98 min.
Ostatni film Andrzeja Wajdy, Mistrza polskiego i światowego kina. Bohaterem filmu jest Władysław Strzemiński, awangardowy artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym, jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka. W roli głównej wystąpił Bogusław Linda, autorem zdjęć był Paweł Edelman.

 

CENA KARNETU: 24 ZŁ;
CENA BILETU NORMALNEGO: 8 ZŁ
CENA KARNETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA, STUDENCI, EMERYCI): 15 ZŁ;
CENA BILETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA, STUDENCI, EMERYCI): 5 ZŁ
Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81 wew. 359. Karnety i bilety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pałac Młodzieży w Bydgoszczy                                                                                                                                                     aktualizacja: 28-04-2017